REŠTART SLOVENSKO

Dátum: 18. september 2012 09:45 do: 15:30

Lokalita: the SPOT, 3. poschodie OC Dunaj, Námestie SNP 30, Bratislava
Organizátor: Centrum pre filantropiu

Centrum pre filantropiu pozýva na oficiálne spustenie projektu REŠTART SLOVENSKO.

REŠTART ponúka tým, ktorí sa chcú angažovať v prospech občianskej spoločnosti, príležitosť spojiť sa s IT komunitou a spoločne pretaviť svoje nápady do funkčných webových a mobilných riešení.

Cieľom projektu je podporiť čo najviac online riešení, ktoré iniciujú spoločenskú zmenu. Projekt zapojí občanov do vývoja webových a mobilných riešení pre zlepšenie problémov v oblasti transparentnosti a efektívnosti spravovania vecí verejných, boja proti korupcii, podpory právneho štátu a otvorenosti.

REŠTART bude prebiehať formou súťaže na webovej platforme. O výbere najlepších nápadov rozhodne verejné hlasovanie  a odborná porota. 7 najlepších nápadov bude počas víkendového „hackatonu“ za pomoci programátorov vypracovaných do beta verzií, ktoré budú súťažiť o priazeň publika na záverečnom Gala podujatí. Minimálne 3 najlepšie projekty získajú finančnú podporu na rozbeh.

Kick off stretnutie prebehne formou workshopu, ktorého cieľom je iniciovať prvé súťažné nápady a podeliť sa o skúsenosti.

Máte nápad, o ktorý by ste sa radi podelili a získali spätnú väzbu? Chcete sa inšpirovať príkladmi úspešných projektov a dozvedieť sa, aké možnosti otvára online svet? Čakajú vás zaujímavé prezentácie a open space workshopy.

Viac informácii o projekte získate tu.

Svoju účasť potvrdťte v registračnom formulári najneskôr do 14. septembra.



REŠTART SLOVENSKO