Košice, Nitra, Trnava a Bratislava: Projekt Café Európa a Film Café Európa

Dátum: 13. február 2015 00:00 do: 23. február 2015 23:59

Lokalita: Košice, Nitra, Trnava, Bratislava
Organizátor: Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku

Projekt Café Európa

Café Európa Košice

Dnes, 13. 2. 2015 od 17:00h bude v Košiciach prebiehať diskusia na tému „Budeme energeticky efektívni? Máme na to?“. Diskutovať budú Karel Hirman(energetický expert) a Dušan Lukášik (manažér - HONORS, a.s.). Diskusiu bude možné sledovať aj online cez stream. Link na stream bude dostupný na webovej stránke Café Európa. Viac informácií o diskusii na webovej stránke Café Európa; alebo na stránke na Facebooku.

Café Európa Bratislava

Dňa 17.2.2015 budú od 17:30h v KC Dunaj v Bratislave diskutovať na tému “ Dokáže EÚ zastaviť terorizmus?“ diskutovať Róbert Ondrejcsák(riaditeľ Centra pre európske a severoatlantické vzťahy - CENAA) a Jiří Schneider (spolupracovník Pražského institutu bezpečnostních studií - PSSI). Viac o podujatí na webovej stránke Café Európa alebo na podujatí na Facebooku.

Café Európa Trnava

Dňa 18.2.2015 prebehne diskusia Café Európa aj v priestoroch ArtKlub-u v Trnave (Hlavná 17). Na tému “ Pomáha EÚ vinárom na Slovensku?“ budú diskutovať Vladimír Mrva (vinár) a Jaroslava Kaňuchová Pátková (výkonná riaditeľka ZVHV). Viac o podujatí na webovej stránke alebo na podujatí na Facebooku.

Všetky diskusie Café Európa budú streamované a záznamy budú dostupné na YouTube Café Európa alebo na webových stránkach Café Európa v sekcii video.

 

Film Café Európa

Vo februári pokračuje aj náš úspešný projekt, ktorý pripravujeme s našim partnerom Film Europe. Ide o sériu filmových premietaní spojených s diskusiami moderovanými Jurajom Kušnierikom Film Café Európa, ktoré sa konajú v Bratislave, Nitre a Žiline.

Vo februári sa bude premietať film Easy Money (viac o filme nájdete tu) a na tému Sme už za vodou? Skončila sa už finančná kríza v eurozóne? Čo bolo jej problémom a čo riešením?“ budú s Jurajom Kušnierikom diskutovať nasledovní hostia:

 

Nitra24. 2. o 19:00h

Kinoklub Tatra (Ulica 7. pešieho pluku, Staré divadlo Karola Spišáka, 949 01 Nitra):

Ján Záborský, reportér Trendu

Ladislav Kossár, pracoval pre Deutsche Bank vo Frankfurte, Londýne a Tokiu, v posledných rokoch sa venuje investovaniu do technologických startupov v USA a na Slovensku, je zakladateľ nadácie Provida

 

Bratislava, 25. 2. o 19:00h

Kino Film Europe (Pisztoryho palác, Štefánikova ulica č. 25, 811 05 Bratislava):

Dušan Chrenek, vedúci zastúpenia EK na Slovensku

František Múčka, zástupca šéfredaktora časopisu .týždeň

 

Žilina26. 2. o 18:00h

Stanica Žilina-Záriečie (Závodská cesta 3/2844, 010 01 Žilina):

Juraj Karpiš, analytik INESS

Jozef Bače, hovorca Kia Motors Slovakia

Pavol Prekop, Investičná a konzultačná spoločnosť SEVIS