Newsletter EKB: november 2014

Vážení kolegovia, milí priatelia,

november je v našich zemepisných končinách mesiacom občianstva. Tento rok o to viac, že si pripomíname 25. výročie nežnej revolúcie alebo pádu železnej opony. V súvislosti s týmto si Vás dovoľujeme upozorniť na podujatia organizované v novembri.

Tím Európskeho kontaktného bodu


 

25. ROKOV OD PÁDU ŽELEZNEJ OPONY

14.-19.11. Stredoeurópske fórum My a oni

14.11. 17h diskusia IVO v Goetheho inštitúte moderovaná Michalom Hvoreckým (Slovensko)(Knižnica Geotheho inštitútu, Panenská 33, Bratislava); 18:30h otvorenie Stredoeurópskeho fóra 2014 (Moyzesova sála, Godnova 2, Bratislava)

15.11. 15h diskusia Rozdelená Európa moderovaná Aleksandrom Kaczorowskim (Poľsko); 17:30h diskusia Strata verejnosti moderovaná Michalom Havranom (štúdio L+S, Nám. 1. mája 5, Bratislava)

16.11. 15h diskusia My a oni moderovaná Thierrym Chervelom (Nemecko), 17:30h diskusia moderovaná Máriom Nicolinim (Slovensko); 20:30h predstavenie Discover Love, Bieloruské slobodné divadlo; 21:45h diskusia Divadlo a sloboda moderovaná Jánom Šimkom (Štúdio L+S, Nám. 1. mája 5, Bratislava);

17.11. 11h diskusia Kameň úrazu moderovaná Michalom Hvoreckým (Slovensko); 13h diskusia Otovi a deti revolúcie moderovaná Martinom M. Šimečkom (Slovensko)

18.11. 18h stredoeurópske fórum v Banskej Bystrici s hosťom Aleksandrom Kaczowskim (Poľsko) (Klub 77, Horná 54, Banská Bystrica)

19.11. 11:30h Hodnota novembra´89 s hosťom Mitchellom Cohenom (Spojené štáty) (Fakulta sociálnych a ekonomických vied UK, Mlynské luhy 4, Bratislava

Vstup na podujatia je voľný. Podujatia sú spolufinancované z programu Európa pre občanov. Celý program nájdete tu.

 

17.11. Vyhlásenie Ceny pamäti národa

Česká republika, Praha, Národní divadlo. Medzi ocenenými bude aj jeden zo štyroch nominantov zo Slovenska. Podujatie je spolufinancované z programu Európa pre občanov. Celý program nájdete tu.

 

20.-25.11 Jeden svet

Bratislava: Kino Mladosť, KC Dunaj, Kino Film Europe, Filmová a televízna fakulta VŠMÚ a Kino Nostalgia.

15. ročník festivalu dokumentárnych filmov venovaný pripomenutiu si 25. výročia Novembra 89´. Slávnostné otvorenie prebehne v Kine Nostalgia 20. novembra o 19:30.

Program nájdete tu.

 

POZÝVAME VÁS:

18.11. o 18h premiéra filmu Návrat do horiaceho
domu

Bratislava, Kino mladosť, Hviezdoslavovo námestie

Film pojednáva o živote mladej židovskej aktivistky Chavivy Reick. Film bol financovaný z programu Európa pre občanov.

 

20.-21.11. premiéra a konferencia k filmu Návrat do horiaceho domu

Banská Bystrica, kinosála Múzea SNP, Kaptulská 23

Film ako i konferencia analyzuje život mladej občianskej aktivistky Chavivy Reick. Film i konferencia sú financované z programu Európa pre občanov. Úplný program nájdete tu.

 

25.11. Informačný seminár k dotačným programom EÚ

Bratislava, Café Berlinka, Slovenská národná galéria, Esterházyho palác, roh Námestia Ľudovíta Štúra a Rázusovho nábrežia

Registrácia prebieha do 24.11. na kultura@cedslovakia.eu. Vstup zadarmo. Organizátori Európsky kontaktný bod a Creative Europe Desk. Program nájdete tu.

 

26.11. Európky rok rozvoja - nová téma pre Vaše projekty

Častá papiernička, Zariadenie MV SR

Školenie v anglickom jazyku, ktoré Vám zodpovie všetko ohľadne novej európskej témy - Rozvoj a rozvojová spolupráca. Školitelia: Peter Ivanič a Daniel Rolín zo Slovenského centra pre komunikáciu a rozvoj. Vstup: zadarmo. Registrácia: do 25.11. na office@europapreobcanov.sk. Počet miest na školení je limitovaný. Uprednostnení budú prví prihlásení. Organizátori: ZMOS, EKB a Slovenské centrum pre komunikáciu a rozvoj. Trvanie: od 9 do 16:30h.

 

15.-16.12. European conference on citizenship and twinning

Taliansko, Rím, Sheraton Rome Hotel & Conference Center, Viale del Pattinaggio 100

Medzinárodná konferencia, s názvom "*Citizen in my city, citizen in Europe". Skvelá príležitosť pre networking v rámci opatrení programu Európa pre občanov; Town Twinning a Network of Towns.

Registrovať sa môžete tu. Registračný poplatok je 355€. Presný program podujatia nájdete na webstránke konferencie.