Newsletter EKB na september 2013

Vážení kolegovia, milí priatelia!

Je tu jeseň a s ňou i viacero podujatí. Tím EKB začiatkom septembra absolvuje sériu podujatí v Košiciach - európskom hlavnom meste kultúry 2013. Táto bude zavŕšená účasťou EKB na 90. mierovom maratóne mieru, kde budeme mať svoj štafetový tím. V Žiline, 21. 10. zorganizujeme posledný seminár na tému "Aktívny občan - základ európskej demokracie." O ďalších príležitostiach sa dozviete nižšie.

Pekný začiatok jesene

Európsky kontaktný bod

 


 

1. Kompletné výsledky júnových výziev nájdete na tu.

Všetkým úspešným žiadateľom blahoželáme a septembrovým držíme palce. Zhrnutie priebežných výsledkov za rok 2013 nájdete tu.

2. Seminár/workshop "Aktívny občan - základ európskej demokracie"

Európsky kontaktný bod Slovensko Vás pozýva na celodenný seminár (od 9:30 do 16:45h) "Aktívny občan - základ európskej demokracie" a to 21. 10. 2013 do Žiliny (horná sála Stanice Žilina-Zárečie, kultúrny uzol). Registráciiu je možné vykonať na email office@europapreobcanov.sk a to do 17. 10. 2013. Počet účasťníkov je limitovaný na 20. Sprevádzať podujatím bude Peter Guštafík z PDCS, Želmíra Gerová z EKB, Ján Kirnág z Europe Direct Žilina a Marek Adamov zo Stanice Žilina-Zárečie.

3. Štafeta "Európa pre občanov" na 90. medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach

Európa kontaktný bod bude mať historicky po prvý krát svoje zastúpenie na 90. medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach a to v podobe maratónovej štafety. 4-členný tím EKB v tričkách komunitárneho programu Európa pre občanov môžte vidieť a zažiť už  6. 10. 2013 v Košiciach. Držte nám palce!

4. Konferencia o kreatívnom priemysle PLACE v Košiciach

Kultúrny kontaktný bod v spolupráci s partermi Vás pozýva na medzinárodnú konferenciu o kreatívnom priemysle alebo kreatívnej triede PLACE v Košiciach a to 3. a 4. 10. 2013.


5. Verejná diskusia so zástupcami Zastúpenia EK na tému "Dialóg Európa"

5. 10. 2013 od 15:00 do 20:00h sa uskutoční verejný dialóg na tému "Dialóg Európa", ktorý organizuje Zatúpenie Európskej komisie na Slovensku v košickej Kunsthalle ma Rumanovej ulici 1.  Diskusie sa zúčastní aj Maroš Ševčovič, podpredseda EK. Prihlasujte sa na dialog@europa.sk.

6. Výzva pre expertov

Chcete sa stať jedným z hodnotiteľov jedného z komunitárnych programovVýkonnej agenúry pre vzdelávanie, audiovíziu a kultúru (EACEA)? Ak áno, potom je tu aj pre Vás možnosť prihlásenia.

7. Demagog.sk hľadá do svojho tímu stážistov

Si študentom humanitárnych alebo sociálnych odborov pokročieljších ročníkov na vysokej škole? Zaujíma ťa práca v odbore, ktorý študuješ? Zaujíma ťa súčasné politické dianie na Slovensku? Aj pre teba je tu možnosť stáže v tíme Demagóg.sk.

8. Konferencia "Európsky rok občanov na Slovensku"

Európsky kontatkný bod pripravuje v spolupráci so slovenským Zastúpením Európskej komisie v polovici novembra konferenciu uzatvárajúci súčasný tématický rok. Konferencia sa pokúsi o zhrnutie a závery vyplývajúce z nastolenej témy na Slovensku. O programe konferencie ako i o jej presnom mieste a čase Vás budeme informovať v nasledujúcom Newsletteri.